Sevde Nur Paksoy

Posizyon: Avukat
Kategoriler: Avukat

Sevde Nur Paksoy

Avukat

Sevde Nur Paksoy Lexist Avukatlık Bürosu’na 2020 yılında katılmıştır. Sevde’nin çalışma alanları ticaret ve şirketler hukuku, sermaye piyasaları ve birleşme devralmalar üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Lexist Avukatlık Bürosu’na avukat olarak katılmadan önce, Sevde, İstanbul’da önde gelen hukuk bürolarında çalışmış ve Türkiye’nin geniş çaplı ve çok amaçlı yatırım projeleri de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası gayrimenkul ve altyapı projelerinde hukuki zeminin oluşturulması dahil hukuki risk raporlarının oluşturulması, bir çok türde sözleşmelerin hazırlanması, revize edilmesi, incelenmesi ve müzakere edilmesi aşamalarında aktif görev almıştır.

Sevde şirketler hukuku alanında çalışmakta ve yerli ve yabancı şirketlerin genel kurul ve yönetim kurulu kararlarının hazırlanması da dahil olmak üzere kurumsal işlemlerine ilişkin danışmanlık vermektedir. Sevde aynı zamanda ulusal ve uluslararası gayrimenkul projeleri kapsamında da hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Sevde ayrıca, sermaye piyasası işlemleri hakkında çalışmalara odaklanmış olup, bu alanda ihraççıların ilk halka arz işlemlerinde izahname ve ilgili diğer dokümanların hazırlanması konusunda hizmet sağlamaktadır.

Kariyer ve Nitelikler

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi

Profesyonel Üyelikler

  • İstanbul Barosu

Çalışma Alanları

  • Şirketler Hukuku
  • Ticaret Hukuku
  • Birleşme ve Devralmalar
  • Sözleşmeler Hukuku
Go to Top