Elif Yaşaroğlu

Elif Yaşaroğlu

Elif Yaşaroğlu

Posizyon: Kıdemli Avukat
Kategoriler: Kıdemli Avukat

Elif Yaşaroğlu

Kıdemli Avukat

Elif Yaşaroğlu, kişisel verilerin korunması ile sınai ve fikri mülkiyet hukuku ekibinde Kıdemli Avukat olarak çalışmaktadır.

Elif Yaşaroğlu, kişisel verilerin korunması alanında çalışmakta olup farklı sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerinin ulusal ve uluslararası veri koruma mevzuatı kapsamında uyum projelerini yürütmektedir. Ayrıca, sektörel bazda kişisel verilerin korunması, fikri mülkiyet ve marka hukukuna ilişkin olarak danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermektedir.  Buna ek olarak bankacılık faaliyetlerinden kaynaklanan uyuşmazlıklar ile Kamu İhale Kanunu ve imar hukuku’ndan kaynaklanan uyuşmazlıklar kapsamında da danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermektedir.

Elif Yaşaroğlu, fikri mülkiyet hukuku, e-ticaret ve internet hukuku başta olmak üzere şirketler ve ticaret hukuku ve gayrimenkul hukuku alanında uyuşmazlıkların takibini yapmakta olup hem adli hem idari yargıda müvekkillerini temsil etmektedir. Ayrıca Lexist bünyesinde, müvekkillerine ve sivil toplum kuruluşları ile özel ve kamu işletmelerine uzmanlık alanlarına ilişkin olarak eğitimler vermektedir.

Kariyer ve Nitelikler

Profesyonel Üyelikler

Çalışma Alanları

Go to Top