LEXIST AVUKATLIK BÜROSU

LEXIST AVUKATLIK BÜROSU

Lexist Avukatlık Bürosu İstanbul’un iş dünyasının kalbinde, sonuç odaklı ve bağımsız bir avukatlık bürosu olup, yerli ve yabancı, gerçek ve tüzel kişilere ihtiyaç duydukları alanlarda danışmanlık ve avukatlık hizmetleri sunmaktadır.

Kurucu ortaklarının her biri 20 yıla yakın mesleki tecrübeye sahip olup, çalışma dönemlerinde Türkiye’nin önemli projelerinde ve uyuşmazlıkların giderilmesinde görev almışlardır.

Kurucu ortakları dahil olmak üzere yaklaşık 50 kişiden oluşan Lexist ekibindeki tüm avukatlar yabancı dil bilen, yurt içi ve yurt dışında lisans ve lisansüstü derecelere sahip avukatlardır. 

Lexist’in hizmet verdiği temel sektörlerin başlıcaları; bankacılık ve finans, sermaye piyasaları, telekomünikasyon, basın yayın, enerji, maden, inşaat, altyapı, perakende, tekstil, kimya, ağır sanayi ve savunma sanayi sektörleridir. Bu sektörlerde faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlere, şahıslara, kamu kurumlarına, alanlarında uzman kadrosuyla uluslararası standartlarda avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Lexist halen Türkiye’nin önde gelen projelerinde müvekkillerini temsil etmeye devam etmektedir. Uluslararası alanda sunulan hukuk hizmetlerinin standartları daimi hizmetimizin standartlarını belirlemektedir.

Lexist müvekkillerinin ihtiyaçlarını anlamanın işinin önemli bir bölümünü teşkil ettiğinin bilincinde olarak, müvekkillerine kapsamlı ve etkin hukuk hizmeti sunmayı ve hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olmayı kendisine görev edinmiştir. Misyonu müvekkillerine yüksek kalitede hukuk hizmeti verirken, projelerinin her aşamasında onların yanında olarak, onlarla uzun süreli ilişkiler kurmaktır.